KEMER'DE GÖRÜLECEK YERLER

KEMER'DE GÖRÜLECEK YERLER

Kemer'de gezilecek ve görülecek yerler sınırsızdır. Kemer, deniz, dağlar ve çam ormanlarının birleştiği muhteşem doğal güzelliklere sahip bir tatil beldesidir.

Türkiye'nin en popüler tatil yerlerinden birisi olan Antalya'ya bağlı Kemer'i, tatil beldeleri, köyleri, antik kentleri, piknik alanları, milli parkları ve muhteşem doğası ile bir haftalık bir tatilde tümüyle keşfetmek neredeyse imkansız.

Kiralayacağınız araba veya katılacağınız turlar ile Kemer'in çevresini gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Phaselis ve Olimpos, Kemer'de görülmesi gereken iki önemli antik şehirdir. Çıralı ve Olimpos'un tepelerinde yer alan, sonsuz ateş olarak anılan ve doğal bir ateş kaynağına sahip Yanartaş özellikle görülmeye değer. Muhteşem bir doğal güzelliğe ve plaja sahip Adrasan ise ayrıca mutlaka ziyaret edilmesi gerekli yerler arasında.

Kemer'den yaklaşık 27 km. mesafede yer alan Beldibi Mağarası, Olimpos'tan teleferik ile gidilen ve bölgenin en yüksek noktası olan Tahtalı Dağı, Göynük beldesinin arkalarında yer alan Göynük Kanyonu ve daha ilerisindeki Üçoluk Yaylası ise doğal güzelliklere düşkün ve doğa sporları seven tatilciler için mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Kemer merkezinde bulunan Yörük Parkı da görülmeye ve ziyaret edip birşeyler yiyip içmeye değer.

Kemer'in meşhur tatil beldeleri ve tatil merkezleri ise Beldibi, Göynük, Tekirova, Çamyuva, Kiriş, Çıralı ve Adrasan olup buraları gezip görmeden Kemer'den ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.
 

Copyright 2005-2017 Hotel Sumela Garden - Tüm Hakları Saklıdır